Niżański Portal Informacyjny

Switch to desktop Register Login

Krzeszowskie kolędowanie (ZDJĘCIA)

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie odbył się VI Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych Krzeszowskie Kolędowanie 2013. Na scenie wystąpiło blisko 170 artystów, którzy zaprezentowali aż 84 utwory.

Krzeszowskie kolędowanie to z roku na rok impreza o coraz większym zasięgu. W tegorocznym przeglądzie brali udział wykonawcy z powiatów niżańskiego, stalowowolskiego, leżajskiego, biłgorajskiego i rzeszowskiego. Honorowy patronat nad imprezą sprawował wicemarszałek województwa Zygmunt Cholewiński.

Artyści byli podzieleni na osiem kategorii. Przed publicznością występowały chóry, zespoły i soliści. Wykonawcy startowali w kilku kategoriach wiekowych, od przedszkolaków po osoby dorosłe.

Wszystkim utworom przysłuchiwało się jury w składzie: Agnieszka Kamińska, Sylwia Tabaka oraz Ryszard Tryka. Po burzliwych obradach, jurorzy w poszczególnych kategoriach wiekowych solistów wyłonili następujących laureatów: Elżbieta Zwolak, Julia Surowaniec, Anna Mączka i Anna Partyka. Wśród zespołów najlepsi okazali się Piotr i Paweł Żurawscy z Publicznego Gimnazjum numer 3 w Turbii, Stokrotki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej oraz Grupa Wokalna Meritum z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Wszyscy laureaci przeglądu otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Skomentuj

Pola oznaczone (*) są obowiązkowe. Komentarze wulgarne, obraźliwe, oraz osób podszywających się pod stałych czytelników nie będą publikowane.
Komentarz zostanie opublikowany po akceptacji przez administratora

Niżański Portal Informacyjny 2012 Żadna część jak i całość utworów zawartych w portalu internetowym www.nizanski.eu nie może być powielana, skracana, przeredagowywana i rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody właściciela portalu www.nizanski.eu Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody właściciela portalu www.nizanski.eu lub autorów jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Portal www.nizanski.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Niżański Portal Informacyjny, redakcja@nizanski.eu

Top Desktop version